Przejdź do głównej zawartości

Fusoku Subs szuka eksperta: typesetter

Drodzy Fusoczanie!
Dziś pierwszy nabór o takiej specyfice. W ostatnim półroczu grupa się nam rozrosła, a chcielibyśmy być w stanie wydawać napisy do większej liczby animacji. Mamy wystarczająco tłumaczy i korektorów, ale do pełni szczęścia brakuje nam kolejnego typesettera, którego dołączenie znacznie by nas odciążyło.

Tym razem szukamy osoby, która już wie, z czym się to je. Rzecz jasna, nie wymagamy, żebyś potrafił(a) wszystko, ale trzeba nam bardzo solidnych podstaw. Chodzi tu o zaawansowaną obsługę programu do edycji napisów, Kainote i/lub Aegisub oraz występujących w nich tagów ass. Poza tym ważna jest dla nas znajomość Mokki (czyli Mocha Pro). Do tego oczywiście poczucie estetyki zawsze jest nieocenioną zaletą.

Poza tym użytecznymi, ale niewymaganymi umiejętnościami są obsługa programu Adobe Illustrator oraz umiejętność pisania skryptów w celu tworzenia efektów do piosenek (jest też gotowa baza, którą się tylko modyfikuje w zależności od porządanego efektu i jest to język programowania LUA).

W razie drobnych braków w wymaganych umiejętnościach jesteśmy w stanie pomóc w nauce i szybkim ich nadrobieniu.

Zainteresowany? Zainteresowana? To wypełnij nasz formularz zgłoszeniowy. Jeśli wszystko będzie w porządku, odezwiemy się niebawem!

Przyjmowanie zgłoszeń trwa do końca miesiąca, a w razie przyjęcia regularna działalność typesettera zacznie się na przełomie czerwca i lipca.

Conquest

A wpis rekrutacyjny zdobi moetka beretka pośród jastrzębców autorstwa Mallard 2.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Sousou no Frieren (Frieren. U kresu drogi)

Sousou no Frieren (Frieren. U kresu drogi) Tagi: przygodowe, dramat, fantasy, shounen, na podstawie mangi Elfka Frieren i jej odważni towarzysze przygód pokonali króla demonów i zaprowadzili pokój w krainie. Po zakończeniu wielkiej walki wszyscy rozchodzą się, by wieść spokojne życie. Ale jako elfka Frieren jest taka długowieczna, że długo przeżyje resztę swojej byłej drużyny. Jak pogodzi się ze śmiertelnością przyjaciół? W jaki sposób będzie mogła znaleźć spełnienie we własnym życiu i czy może nauczyć się rozumieć, co życie oznacza dla ludzi wokół niej? Frieren rozpoczyna nową podróż w poszukiwaniu odpowiedzi. Napisy ( ANSI ) Muxy 01-14 Muxt 15-28 Online'y: CDA (więcej playerów prawdopodobnie będzie na naszym discordzie ) Serie powiązane: Sousou no Frieren: Marumaru no Mahou (seria poboczna)

Plany na sezon Wiosna 2024

Czołem, Fusoczanie! Udało nam się wreszcie ustalić plany na sezon wiosenny, toteż z miłą chęcią je Wam prezentujemy na łamach naszego bloga. Plany na sezon Wiosna 2024 W sezonie wiosennym zamierzamy przygotować dla naszych Widzów dwie nowe serie. Zachęcamy do zapoznania się z ich opisami na naszym blogu. Będą to: — Shuumatsu Train Doko e Iku? — Yozakura-san Chi no Daisakusen Shuumatsu Train Doko e Iku? przetłumaczy nasz nowy tłumacz, Qadorek, a Yozakura-san Chi no Daisakusen zajmie się Ayakashi. Korektę obu serii wykona Zeku, a ich typesetting przygotuje Jurek. Zakończenie Liczymy, że będziecie wspierać Fusoku Subs w tym kolejnym sezonie działalności grupy. A żebyście byli w pełni sił, to się nie przeziębcie — pomoże w tym odpowiednie nakrycie głowy. Dobrze już wiecie jakie. ;> Conquest

Plany na sezon Jesień 2023

Drodzy Fusoczanie! Powoli zbliża się koniec sezonu letniego, a skoro mamy przygotowane plany na kolejny, to nie ma sensu się z nimi czaić. Prawodpodobnie uda nam się nadrobić zakładane minimum zaległości do końca sezonu, więc w ten nowy, historyczny, powinniśmy wejść z dużą swobodą! Urodziny Fusoku Subs 15 X 2021 Fusoku Subs wydało swoje pierwsze napisy do anime — było to Nagasaki 1945: Angelus no Kane opowiadające o zrzuceniu przez Amerykanów bomby atomowej na Nagasaki podczas II wojny światowej. Tę datę też uznajemy za narodziny wydawnictwa. Co prawda, w roku ubiegłym nie udało się nam należycie świętować urodzin, a to ze względu na wiele spraw prywatnych, jak i zaległości, które się w tamtym okresie nagromadziły. Za to tym razem w miarę możliwości chcemy to sobie odbić i świętować podwójnie. Liczymy też, że celebrowanie rocznicy założenia grupy wejdzie na stałe do naszej fusoczańskiej tradycji. W ramach obchodów zamierzamy po pierwsze wydawać jak najlepiej nasze sezonówki (c

Plany na sezon Zima 2024

Drodzy Fusoczanie! Zauważyliście zapewne, że jak na nas to ogłoszenie jest o jakiś miesiąc za późno i że grudzień był u nas czasem zawodów, kto w grupie najlepiej umie się obijać. Koniec jednak z tym! Zaległości, zaległości, zaległości... Nie podobają nam się one i znów będą tematem przewodnim sezonu w grupie. Zasadniczo plan polega na tym, że będziemy unikać nowych, a po kolei nadrabiać istniejące. Nie przedstawiamy jednak kolejności ich redukowania, gdyż jest to kwestia w jakimś stopniu zmienna. Zaczniemy po prostu od najbardziej newralgicznych tytułów. Plany na sezon Zima 2024 Bierzemy jedną całkiem nową serię, jedną kontynuujemy, a jedna będzie kolejnym sezonem anime, które już tłumaczyliśmy. Są to następujące tytuły, z których opisami możecie zapoznać się na blogu: — Ore dake Level Up na Ken (Solo Leveling) — Yami Shibai 12 — Sousou no Frieren Dodatkowo... Nie ma szans na serię dodatkową, ale są pewne szanse na wydania jak z kapelusza. W każdym razie nacisk położymy

Sprawozdanie z działalności Fusoku Subs za rok 2023

Drodzy Fusoczanie! Prezentujemy dziś sprawozdanie roczne z działalności Fusoku Subs. Tym razem obejmie ono równy rok kalendarzowy 2023. Sprawozdanie ma na celu z jednej strony pomóc grupie zobrazować sobie swoje działania, osiągnięcia i braki, z drugiej zaś pokazać widzom, czym się zajmujemy oraz ewentualnie nadrobić to, czego od nas jeszcze nie oglądali. Praktykę pisania sprawozdań rocznych rozpoczęliśmy w roku ubiegłym. Sprawozdanie z działalności Fusoku Subs za rok 2022 (i 2021 też!) obejmowało okres od założenia Fusoku Subs do końca 2022 roku i w takiej skali było w zasadzie pionierską prezentacją funkcjonowania grupy fansuberskiej w Polsce. Liczymy, że tekst pozwoli Wam się bliżej z nami zapoznać. Sprawozdanie zostanie podzielone na sezony — przez sezon rozumiemy tu okres około trzech miesięcy, a przynależność serii przyjmujemy za MAL-em. Może nie jest to metoda idealna, ale z pewnością czytelna i taka, z którą obcuje większość naszych widzów. Wydania prezentujemy chronologi